Prosinec 2021

Adventní čas u nás Na Kopečku byl prostě krásný. Pomalými krůčky jsme se s našimi kamarády přibližovaly k tomu nejkouzelnějšímu čase v roce a snažily jsme se o to, aby si to ty, o kterých to je ze všech nejvíc, maximálně užily. Snad se nám to i podařilo.

Přednáška o školní zralostí

Nejen pro rodiče našich předškoláků jsme uspořádaly přednášku na téma Školní zralost s Mgr. Terezou Tomkovou, DiS. Přednáška byla velmi zajímavá a zároveň prospěšná.

Strom přání a spousta času strávená na čerstvém vzduchu.

English with Mr. Hill

Celý měsíc jsme se seznamovaly s vánočními slovíčky a spojeními. Hohohooo Merry Xmas!

Čert, Anděl a Mikuláš

Ve třídě jsme dětem připravily peklo i nebe. Bylo to velmi napínavé rozhodování o tom, kdo kam patří. Ale nakonec to dopadlo přesně tak, jak mělo… máme samé andílky! Jedno dopoledne jsme uspořádaly Čertovský rej. Děti v maskách čertiků, andílků a Mikulášů soutěžily, zpívaly, tančily a moc si to užily. A také k nám přišel Mikuláš se svou Knihou hříchů a nadílkou pro všechny naše kamarády.

Oslava narozenin naší skvělé kamarádky

To byla ale super Spongebob oslava!!!

Sníh, snížek

… tak ten jsme si dětmi užívaly nesmírně! Bobovaly jsme, kouličkovaly se, dělaly andílky a stavěly sněhuláky, jak jen to bylo možné. 🙂

Ježíšek

… vyhlížely jsme ho, vyvolávaly jsme ho, ale neviděly jsme ho. Důležité ale je, že u nás byl! A to bylo radosti! Téhož dne děti předvedly svým rodičům pásmo básniček, říkanek a koled česky i anglicky při naší krásné vánoční besídce. Pozdější posezení s rodiči našich kamarádů bylo moc milé a příjemné. 

Vánoční zvyky a tradice

Zpívaly jsme koledy, pouštěly lodičky, zdobily jablíčka, připravovaly jsme cukroví, povídaly si o zvycích a tradicích, vyráběly a tvořily….. byl to opravdu moc hezky strávený předvánoční čas.

Do nového roku přejeme všem hlavně pevné zdraví, všechno ostatní
pak už nějak půjde... 🙂