Podzim Na Kopečku 🍂
Barvitost podzimu nabízí nekonečnou škálu inspirací k tvoření, malování a pozorování. Při procházkách po okolí Kosmonos sbíráme kaštany, ořechy, listy, šišky, šípky a další přírodní materiál, který používáme při výtvarných a didaktických činnostech, procvičujeme s nimi jemnou motoriku, rozvíjíme předmatematické dovednosti, znakovou diferenciaci, koordinaci ruky a oka, estetické cítění a podporujeme kladný vztah k přírodě.
Několikrát během tohoto školního roku k nám přijede Tomík se svým vzdělávacím programem. Tentokrát nás provedl kouzelným lesem a podzimem. Cílem programů je vtáhnout děti zábavnou formou do enviromentální problematiky a ukázat jim, že to pravé dobrodružství se neskrývá za počítačovou klávesnicí.
Navštívilo nás Nezávislé divadlo s představením Povídání o pejskovi a kočičce. Pejskovi a kočičce se za pomoci našich kopečkových kamarádů povedl upéct výborný dort.
Také nás navštívila divadelní společnost Rolnička s představením Podzimní dračí pohádka.
Dvakrát jsme se zúčastnili sportovního dopoledne pro mateřské školy, které pořádá Fotbalová akademie Mladá Boleslav. Organizace ze strany klubu byla výborná. Děti si postupně prošly čtyřmi stanovišti, kde jim pokaždé dva trenéři připravili zábavný sportovní program. Trénéři byli skvělí, děti to opravdu moc bavilo! Těšíme se na další setkání na jaře.
Společně jsme si zamuzicírovali s operní pěvkyní Dagmar Čemusovou, která k nám přijela s programem Já jsem muzikant, při kterém se děti seznámily s některými hudebními nástroji, na které si i zahrály a byly tak součástí hudebního programu.
K podzimu patří pouštění draků, tak jsme v týdnu, který byl na téma Počasí je na draka, pár dráčků pustily a jak nám létaly!
Pěkné dopoledne jsme si užili s Martinou Melmukovou z kosmonoské knihovny, která si na naše pravidelné Čtení s nečtenáři připravila milé, interaktivní čtení o Lvíčku Bertíčkovi. Lvíček Bertík s sebou měl obálku s pozvánkou na návštěvu do knihovny, kam jsme se po několika dnech vydali a Martina dětem představila pěkné prostředí kosmonoské knihovny a také s nimi vyrobila sovičky. Bylo to moc hezké setkání.
Naši předškoláčci započali kurz plavání Plaváček v Městském bazéně v Mladé Boleslavi. Do bazénu jezdíme MHD a je to pro ně velký zážitek od samého začátku.
Halloweenská kostýmová párty neměla chybu!!! A slavíme nejen Halloweena, ale i naše Dušičky, a proto jsme šli na místní hřbitov a rozsvítili svíčky u opuštěných hrobů. Skvělé pak bylo odpolední Dýňodlabání s rodiči na zahradě školky. Rodiče si s dětmi vyřezaly z dýňí strašidelné Jack-o-lanterns a společně jsme si užili moc pěkné odpoledne.
Autobusem od školky jsme vyrazili na velký výlet do Dobrovických muzeí, kde jsme měli objednaný výukový program na téma Já a můj dětský svět.
V rámci naší rodičovské kavárny jsme si pozvali logopedku a speciální pedagožku Mgr. Martinu Večeřovou s přednáškou na téma Školní zralost. Bylo to nejen zajímavé, ale i velmi příjemně strávené odpoledne.
Pro děti z Kosmonos a okolí pořádáme od října do května dva zájmové kroužky.
Všestranný sportovní kroužek Sporťáček pro děti od 4 do 6 let každý čtvrtek od 16 do 16:45 v kosmonoské sokolovně. A seznamování s anglickým jazykem Little Starters, která probíhájí v naší školce každý čtvrtek od 15:30 do 16:15.

Přejeme Vám hezké podzimní dny! 😊