Květen
Květen byl u nás Na Kopečku plný oslav, návštěv, cvičení, tvoření a hravého učení. Nechyběla samozřejmě pravidelná angličtina s Mr. Hill, sportovní průprava s Ondrou a dětská jóga s paní učitelkou Evou.

První máj, svátek matek a oslavy narozenin a jmenin našich kamarádů 🥳
Slavily jsme první máj, narozeniny a svátky našich kamarádů a hlavně také maminek. Dětičky si pro své maminky připravily krásné výrobky, kterými je určitě moc potěšily! Maminky také velmi pobavil náš dotazník Moje maminka. Každému našemu kamarádovi jsme daly několik otázek o jejich mamince a ty jejich odpovědi, to byla ale sranda!

Zdravík a zvířátka z kouzelného světa🐒
V rámci projektu Zdraví dětem jsme u nás přivítaly skvělou paní Mgr. Milenu Kejlu Urbanovou, která naše děti zábavně provedla interaktivním programem Zdravík a  zvířátka z kouzelného světa.  V srpnu se s ní opět uvidíme a už se na to moc těšíme!

Čtení s nečtenáři 📚
Další milou návštěvou byla paní Martina Melmuková z kosmonoské knihovny. Nepřišla ale sama! Přivedla si Bořka z lesa a kouzelnou krabici. Děti svým úžasným vyprávěním velmi zaujala! A ta mušlička, kterou si vylovily z kouzelné krabice byla určitě kouzelná, stejně tak jako ty malinké mušličky, které si děti od Martiny odnesly domů. A víte co si přejeme? Aby k nám zase brzy přišla, protože to má opravdu krásně a zajímavě propracované a moc se nám to všem líbilo!

Šel zahradník do zahrady 👨🌾
Na naší školkové zahradě s našimi malými zahradníčky pěstujeme ředkvičky, papriky, hrášek, rajčata, bylinky, jahůdky, máme tam také vysázené různé jedlé bobuloviny a moc se těšíme z toho, jak nám všechno krásně roste a co po tom, až si na tom všem pochutnáme, to bude teprve dobrota! A právě pro to, že naši kamarádi berou péči o naše záhonky velmi zodpovědně, jsme k nám pozvaly divadelní společnost Koloběžka s veselou, roztomilou a i poučnou pohádkou pro malé zahradníky, plnou písniček a krtčího zlobení Šel zahradník do zahrady. To byla ale zábava!

Odpolední workshop s rodiči a dětmi 🙂
Velmi povedená akce byl workshop s rodiči a dětmi. Zatímco maminky šily ve třídě dětské čepice a nákrčníky, tatínkové s dětmi na zahradě vyráběli okrasné květináče, do kterých jsme jim potom daly kytičku a věříme, že jim doma pěkně kvete a dělá radost. Celé odpoledne jsme si všichni moc užili! 🙂